Deň svojho dieťaťa plánujú do najmenších detailov, ani pätnásť minút nemôže ostať nevyužitých. Prehľadávajú online fóra a vymieňajú si tipy na najexkluzívnejších lektorov a najlepších športových trénerov. Niektorí si dokonca kupujú druhé bývanie, len aby mali na dosah najlepšie školy v krajine.
Čínski rodičia vzbudzujú čoraz väčší záujem práve vďaka ich netradičnému štýlu rodičovstva, ktorý v poslednom období praktizuje čoraz viac z nich.

Celkom normálne pre nich je, že dieťa sa učí šestnásť hodín denne a medzi vyučovaním, doučovaním, športom a ďalšími krúžkami nemá čas na vydýchnutie ani vlastné záujmy.
Do postele sa často dostane až pred polnocou, dokonca aj čas sprchovania je prísne regulovaný.
Slepačia krv ako stimul
Rodičovstvo v štýle jiwa, hovorovo známe aj ako "kuracie rodičovstvo" alebo "rodičovstvo kuracej krvi", opisuje kultúru výchovy, ktorá sa praktizuje najmä v Číne.
Rodičia tam obsedantne zasahujú do života svojich detí, sú priam posadnutí tým, aby nevyšla nazmar ani len štipka ich potenciálu.
Je to niečo podobné, ako dobre známi helikoptéroví rodičia (výraz vznikol v USA v 60. rokoch 20. storočia), ktorí preberajú až úzkostlivú zodpovednosť za život svojich detí, za ich úspechy a neúspechy.
Čína posunula túžbu vychovať hviezdne deti na ďalšiu úroveň. Rodičov poháňa motto - lepšie vzdelanie rovná sa lepší život.