Keď si partneri posielajú sexuálne ladené správy alebo k nim pridajú aj nahú fotografiu či video, nemusí to byť na škodu. Kvalite vzťahu ani ich vlastnému duševnému zdraviu.
Vyplýva to z najnovšej štúdie, ktorá si posvietila na sexting – modernú podobu komunikácie, keď si partneri odhaľujú najintímnejšie podoby svojej mysle alebo vlastného tela prostredníctvom dráždivých správ.
Vedci z Utahu sa vzhľadom na popularitu sextingu rozhodli hĺbkovo preskúmať jeho potenciálne výhody a do štúdie zapojili 1265 vysokoškolákov.

Zistili, že lákadlom je pre mnohých pozitívna spätná väzba a pozornosť, ktorej sa im vďaka tomu dostane. Iným sexting zvyšuje sebavedomie a tvrdia, že je jednoduchšie niečo zmyselné partnerovi napísať, ako povedať nahlas.
Kým dospelí o výhodách aj nástrahách tohto typu digitálnej komunikácie zväčša vedia, k sextingu sa často uchyľujú už aj deti.
A keďže počas pandémie prudko vzrástla sociálna izolácia a deti omnoho viac používali digitálne zariadenia, sexting sa u mladistvých ukazuje ako narastajúci problém.
Tínedžeri riziká nevidia
Niektorí odborníci na sexualitu uvádzajú, že sexting je pre dospievanie a mladú dospelosť v dnešnom svete typickým javom.