Príbeh Beatrice Aragónskej je typický prípad princeznej z teplej prímorskej krajiny, ktorá prichádza do strednej Európy a zažíva šok.
Táto náhla zmena sa netýkala len striedania štyroch ročných období, ťažkých hradných múrov namiesto mediteránskych palácov alebo zvykov pri stole. Išlo najmä o zmýšľanie vtedajšej šľachty a rozdielne názory na ideál uhorskej kráľovnej.
Beatrice sa narodila do vplyvného neapolského rodu. Na jej rodnom dvore panovali myšlienky renesancie a pokroku, ktoré v tom čase už znova prebúdzali v Taliansku niekdajšie antické idey a vracali mu zašlú slávu.
Niet preto divu, že sa jej dostalo kvalitného vzdelania od významných osobností vtedajšieho Talianska. Ovládala niekoľko jazykov, jazdu na koni a svojím rozhľadom bola schopná sa plnohodnotne zapájať do konverzácií. Jej osud sa však skomplikoval už v detstve.
Korvín chcel prestíž, no dostal Beatrice
Ešte ako dieťa Beatrice vydali za jej bratranca, ktorý bol približne v jej veku. Kvôli diplomatickým sporom ju však o rok odviedli naspäť, a tak sa sedemročná Beatrice vrátila do rodného paláca.
V roku 1475, keď mala Beatrice sedemnásť rokov, došlo k podpisu svadobnej zmluvy medzi ňou a Matejom Korvínom, uhorským kráľom. Korvínovým pôvodným cieľom bolo zaistiť si sobášom prestížnejšie postavenie. Na trón sa dostal v turbulentných časoch.

Jeho otcom bol Ján Huňady, ktorý sa preslávil v protitureckých bojoch, a zastupoval vtedajšieho panovníka Ladislava Pohrobka.
Ten bol v tom čase ešte maloletý a nespĺňal preto najdôležitejšie predpoklady panovníka – obranu Uhorska pred Turkami a zaistenie následníctva.
Korvín sa preto ako Huňadyho syn stal vážnym kandidátom na post uhorského kráľa, ktorým sa napokon aj stal. Hoci nepochádzal z mocného historického rodu, získal kvalitné vzdelanie v modernom duchu.
Pre svoj problematický pôvod vyhľadával kandidátky, ktoré by mu poskytli potrebnú prestíž. Žiadne z týchto rokovaní napokon nebolo úspešné, a preto sa oženil s Beatrice, ktorá mala tak isto pochybné rodové zázemie.