Čistejšia, jemnejšia, hladšia a jasnejšia pokožka. To sú hlavné výhody používania kyselín pre pleť. Pre mnoho ľudí je bežné používať výrobky, napríklad krémy, masky ši séra, ktoré tieto látky obsahujú.
Menej ľudí sa však odváži používať na pokožku tváre kyseliny ako samostatné účinné látky.
Pri dodržiavaní základných inštrukcií pritom ide o jednoduchý spôsob, ako zlepšiť kvalitu svojej pleti.
Chémia šetrnejšia ako zrnká

Aplikácia prírodných kyselín sa v poslednom období teší veľkej obľube, nejde však o žiadnu novinku. Už v starovekom Grécku a Ríme používali ľudia na ošetrenie a vybielenie pokožky kyslé mlieko či šťavu z grepov.
V stredoveku zas ľudia siahali po obkladoch z horčice či citrusov. V novodobej histórii sa prvé zmienky o využití kyselín v dermatológii objavujú už v 19. storočí, keď ich skúmali viacerí nemeckí lekári.
Priekopníkom bol najmä Paul Gerson Unna, ktorý opísal liečbu kyselinou salicylovou a priniesol tak informácie o chemickom pílingu.
Vo všeobecnosti majú kyseliny schopnosť robiť takzvanú exfoliáciu, teda odstrániť odumreté kožné bunky, ktoré sa nachádzajú na povrchu našej pokožky.
Na rozdiel od mechanických pílingov, ktorých zrnká nemajú pravidelný tvar, a ktoré nezriedka odstraňujú aj živé kožné bunky, je správna chemická exfoliácia šetrnejšia a účinnejšia.