Takmer každá blogerka, ktorá sa téme venovala a na svojom profile zverejnila video tejto techniky, nezabudne pripomenúť, že ide o kontroverznú procedúru.
Profesionálne aj laické vizážistky priznávajú, že odstraňovanie jemných chĺpkov z tváre je pre niekoho nanajvýš poburujúce. Za všetko vraví fakt, že keď podobné video v roku 2016 natočila známa blogerka a spisovateľka Lisa Eldrige, stiahla ho po vlne kritiky len pár hodín po publikovaní.
Prečo je predstava holenia ženskej tváre s pomocou žiletky, britvy alebo skalpela pre ľudí taká neprijateľná, prečo sa stáva rutinou mnohých žien a aké sú výhody a nevýhody dermaplaningu, ako sa táto procedúra nazýva?
Žiadna prevratná novinka
Trend odstraňovania jemných, broskyňových chĺpkov z tváre pochádza z ázijských krajín.
Tamojšie ženy majú prirodzene tmavšie chĺpky, no zároveň je na ne kultúrne vyvíjaný silný tlak. Ideálom je jemná, svetlá pokožka s porcelánovým vzhľadom.

Ázijské krajiny preto vedú v predaji bieliacich a krycích výrobkov. Práve „potreba“ dokonalého priľnutia mejkapu je najčastejším dôvodom, pre ktorý ženy špeciálnu žiletku či skalpel používajú.
Najmä ženy s tmavými vlasmi a tmavším tónom pleti majú neraz výraznejšie chĺpky na lícach či nad hornou perou. V niektorých prípadoch si toto ochlpenie odstraňujú pomocou vosku či laseru.
K holeniu však pristupuje aj čoraz viac žien so svetlými vlasmi a pokožkou.