Viacero tichých rozhovorov alebo hlasná vrava, zvuk tlačiarne, nahlas pustené rádio, kávovar, zvonenie telefónov a ťukanie do klávesnice. Tieto a viaceré iné zvuky sú bežnou súčasťou pracovného dňa ľudí, ktorí pracujú v otvorených kanceláriách a na pracoviskách, ktoré využívajú spoločné priestory.
Pracovný ruch často ani nemusíme vnímať a nájdu sa aj ľudia, ktorí takéto prostredie považujú za motivujúce, radi pracujú v kaviarniach alebo si pre sústredenie púšťajú aplikácie s mestským ruchom.
Hluk na pracovisku je však škodlivý. Nielen znižuje sústredenie a výkon, ale vplýva aj na psychické a fyzické zdravie.
V kancelárii môže byť hluk ako v reštaurácii
Výrazný hluk na pracovisku je nebezpečný. Ľudia, ktorých výkon sťažuje práve hluk, majú podľa zákona nárok na špeciálny príplatok. Medzi takéto zamestnania patria napríklad práca v priemysle alebo v stavebníctve.

Kancelárie, v ktorých sedí viacero ľudí, moderné pracoviská známe ako open office či open space sú sivou zónou.
Bežný kancelársky ruch sa odhaduje medzi 40 a 60 decibelmi, čo je hodnota, ktorá nevedie k poškodeniu sluchu, a nepatrí ani do škály hluku. Ten sa začína až pri hodnote 80 decibelov.
V skutočnosti kombinácia niekoľkých hlasných rozhovorov a spustenia kancelárskych prístrojov alebo dokonca hudby môže viesť k tomu, že sa intenzita hluku môže nárazovo pohybovať až vo výške okolo 85 až 90 decibelov.
To je už hluk porovnateľný s hlasnou reštauráciou, rušnou dopravou alebo kuchynským mixérom. Na to, aby zamestnancom spôsoboval problémy, nemusí dosahovať tieto hodnoty.