Písal sa rok 1963, keď vyšiel jeden z jej prvých prelomových textov v časopise Show.
Išlo o článok, pre ktorý sa Gloria Steinemová na desať dní prezliekla do zajačikovského kostýmu a v utajení robila sexi spoločníčku bohatým mužom v newyorskom Playboy Clube Hugha Hefnera.
Rozhodla sa, že takýmto spôsobom odhalí vykorisťovanie a sexuálne obťažovanie “zajačikov”. Stalo sa a bol to rozruch. Verejne spochybnila spoločenské postoje voči štandardom krásy a ukázala, čo všetko si musia ženy vytrpieť vo vyššej spoločnosti bohatých biznismenov.

„Do dnešného dňa sa mi stáva, že keď ma ľudia nemajú radi, aby ma zhodili, predstavia ma ako bývalého 'zajačika'. Na druhej strane som však naozaj týmto ženám zlepšila pracovné podmienky,“ povedala Steinemová pre New York Times.
A to bola ešte len na začiatku svojej kariéry – na ceste k postaveniu najznámejšej americkej feministickej novinárky, bojovníčky za ženské práva, aktivistky, organizátorky, spisovateľky.
Svedkyňa lekárskych predsudkov
Narodila sa v roku 1934 v meste Toledo v štáte Ohio mame Ruth a otcovi Leovi. Jej detstvo sa nieslo v znamení kočovania v prívese, keďže Gloriin otec bol obchodník so starožitnosťami, ktoré predával raz v tom, raz v onom štáte.
V autobiografickej knihe My Life on the Road Gloria opisuje, ako sa rodina zastavovala uprostred ničoho na čerpacích staniciach alebo sa rodina aj s jej staršou sestrou chodila sprchovať do hotelov.
Niekedy bolo nutkanie jej otca odísť také intenzívne, že doma v Tolede nechali vo výlevke špinavý riad a skrátka sa zdvihli a išli. Čo však môže znieť ako zaujímavé detstvo plné zážitkov, nebolo už také potešujúce pre Gloriinu matku, ktorá trpela psychickými problémami.
Než sa Gloria narodila, prežila Ruth psychické zrútenia, pre ktoré ju aj vtedy, aj neskôr viackrát hospitalizovali na psychiatrii. Trpela bludmi, ťažko sa sústredila a bála sa zostávať osamote. Keď mala Gloria desať rokov, jej rodičia sa rozviedli a ona zostala žiť s matkou.