Ak má človek dostatočný prehľad, o pive sa neodváži hovoriť ako o nápoji typickom len pre mužov. Aj ženy si na tomto nápoji často radi pochutia. História piva je dokonca úzko spätá so ženským svetom.
O varenie piva sa totiž v minulosti pričinili v prvom rade ženy. Nebolo to však zložením a surovinami také pivo, ako ho poznáme dnes.
Napriek tomu zostalo súčasťou nielen ženského sveta, pripíjajú si ním tisícky Slovákov. Ide o globálne najrozšírenejší alkoholický nápoj a jeho pozitívne účinky sa aj dnes využívajú všestranne.
Zvnútra môže priťažiť, zvonka pomôže

Popíjanie tohto nápoja môže byť osviežujúce, no mnohí už zažili „deň po“, keď sa dôsledky jeho nadmerného vnútorného užívania, teda pitia, odrazili na pokožke a vlasoch skôr negatívne rovnako ako po pití iných alkoholických nápojov.
Bolehlav, únava, pokožka, ktorá stratila žiarivosť a hydratáciu, vlasy bez lesku. To všetko môže byť dôsledkom nadmerného pitia alkoholu. Napriek tomu sa niektoré kozmetické značky rozhodli tento nápoj využiť v kozmetike a rôznych skrášľovacích procedúrach, ktoré majú mať na pleť aj vlasy pozitívne účinky. Ako je to možné a čo ich k tomu vedie?
Podľa Žurnálu Európskej akadémie dermatológie a venerológie môže pivo ako surovina v kozmetike slúžiť na liečbu akné, ekzémov, pigmentových škvŕn alebo potlačenie príznakov starnutia pleti. Môžu za to extrakty, ktoré sa v pive nachádzajú. Podľa vedcov ide o polyfenoly ako kemferol, quercetín, tyrozol či kyselina ferulová.
Tieto látky sú známe svojimi antibakteriálnymi, protizápalovými a antioxidačnými účinkami. Pivné kvasnice sú tiež účinné pri navracaní rovnovážneho pH v pokožke, spomaľovania tvorby mazu a pomáhajú tak v boji s akné.