Priemerný počet priateľov , ktorý užívatelia najväčšej sociálnej siete Facebook majú, je 155. U mladých ľudí, ktorí si medzi priateľov nepridávajú len úzku rodinu či veľmi blízkych známych, ako to robia staršie ročníky, však nie je výnimočné ani niekoľko stoviek priateľov.
Je to však prostredie paradoxov.
Odborníci na základe skúseností a viacerých výskumov, napríklad amerického národného prieskumu, upozorňujú na epidémiu osamelosti. Najviac ňou trpia práve mileniáli, ktorí na sociálnych sieťach trávia najviac času.
Akú úlohu teda zohrávajú priateľstvá na Facebooku? Môžeme ich brať rovnako vážne ako skutočné?
Takmer nikto nás nepoľutuje

Nikoho asi neprekvapí, že počet ľudí, ktorých máme na sociálnych sieťach označených za priateľov, ani v najmenšom neodráža realitu.
Za priateľov totiž označujeme blízkych ľudí, s ktorými máme dôverný vzťah, spájajú nás spoločné hodnoty, zážitky alebo sa na nich môžeme obrátiť v prípade ťažkostí a komplikácií.
Britský sociológ a antropológ Robin Dunbar je známy najmä vďaka výskumu o množstve priateľov, ktorých môže bežný človek mať. Ide o počet 150 ľudí a prezýva sa aj Dunbarovo číslo.
Dunbar sa však vo svojom nedávnom a pomerne rozsiahlom výskume zaoberal aj fenoménom online priateľov.
Vďaka podrobnému študovaniu viac ako 3-tisíc profilov zistil, že len necelých 14 percent našich facebookových priateľov je schopných prejaviť súcit počas emocionálnej krízy.