Po rozchode dvoch ľudí, ktorý sa skončil zlomenými srdciami, často niet nič lepšie ako spoľahnúť sa na čas a obľúbenú taktiku "zíde z očí, zíde z mysle".
Dnes, v dobe sociálnych sietí, je však tento spôsob zabudnutia čoraz ťažšie dosiahnuteľný, keďže práve prostredníctvom nich máme bývalých partnerov neraz na očiach. Niekedy tieto príležitosti priam cielene vyhľadávame.
Než človek rozchod prijme a vyrovná sa s ním, prvé týždne či mesiace býva ťažké odolať a nesledovať, čo všetko sa okolo jeho bývalej polovičky deje, čo, kde a s kým robí. Psychológovia sa však zhodujú, že to rozhodne nie je dobrý spôsob na liečbu zlomeného srdca.
Prečo to robíte?

"Asi tretina ľudí priznáva, že si aspoň raz týždenne pozrie profil svojho ex partnera. No zatiaľ čo kontrola Facebooku sa často považuje za typickú a neškodnú reakciu, nepretržité sledovanie sociálnych médií bráni prirodzenému procesu vysporiadania sa s rozchodom. Spája sa tiež s väčším množstvom negatívnych pocitov po rozchode a s nižším sebavedomím," približuje pre Medium klinický psychológ Lars Madsen.
Najmä v prípade, že človek rozchod neinicioval sám, alebo vtedy, keď nevie, čo sa vlastne pokazilo, býva tendencia sledovať ďalší život svojho ex partnera silná. V takom prípade ide často o ubližovanie samému sebe.