Môže sexuálna orientácia podliehať trendom? A čo nové ešte príde? Aj takéto otázky sa núkajú, keď sa v médiách začne hovoriť o málo známych sexuálnych a romantických preferenciách či orientáciách.
Niekedy ide len o pomenovanie atraktivity k určitým črtám človeka, ktoré sa súčasťou bežného slovníka zrejme nikdy nestanú. Napríklad sapiosexualita, ktorá sa vyznačuje príťažlivosťou k inteligencii.
Inokedy ide o známe javy, pre ktoré kedysi nebolo bežne zaužívané pomenovanie, tak ako je to dnes, napríklad asexualita.
Napokon prichádzajú málo známe termíny do povedomia aj vďaka známym osobnostiam. To je aj prípad pansexuality.
Pansexualita a jej definícia

V roku 2015 o nej medzi prvými začala hovoriť speváčka Miley Cyrus, neskôr sa pridala hudobníčka Janelle Monaé a pred pár dňami aj herečka Bella Thorne.
Všetky tri ženy spája termín pansexualita, ktorým sa identifikujú.
Predpona „pan“ znamená v starogréčtine „všetko“. Termín pansexualita teda môžeme chápať ako sexuálnu orientáciu, pri ktorej človeka priťahujú ľudia všetkých pohlaví a rodových identít aj mimo klasických parametrov muž – žena.
Znamená to sexuálnu a romantickú príťažlivosť napríklad aj voči transgender ľuďom, intersexuálom alebo nebinárnym ľuďom.
Pansexualita sa niekedy nazýva aj omnisexualita. Od viac známej bisexuality sa líši takto: zatiaľ čo predpona „bi“ znamená príťažlivosť k mužom aj ženám, „pan“ odkazuje na všetky rodové identity, vysvetľuje magazín Independent.