V roku 2010 sa vedec Peter Backus zaoberal Drakovou rovnicou, ktorá umožňuje vypočítať počet inteligentných foriem mimozemských civilizácií vo vesmíre. Už niekoľko rokov bol bez priateľky, a tak zo žartu upravil Drakovu rovnicu tak, aby vedel vypočítať pravdepodobnosť stretnutia so ženou svojich snov.
Backus nekompromisne hľadal ženu, ktorá by úplne spĺňala všetky jeho požiadavky a vyhovovala by mu vekom, vzdelaním, záujmami aj fyzickým vzhľadom. Vypočítal, že v celej Británii je takýchto žien len 26.
Šanca, že jednu z týchto žien stretne v uliciach Londýna práve v ten večer, ako sa venoval výpočtu, bola naozaj malá. Konkrétne 1 ku 285-tisíc.
Svoju prácu dokonca zo žartu publikoval, čím si zaslúžil virálny úspech aj zmienku v seriáli Teória veľkého tresku.

Ide, samozrejme, len o vedecký vtip, no i tak môže ísť o dobrý príklad toho, že stretnúť dokonalého partnera a mať s ním ideálny vzťah je v podstate nemožné.
Napriek tomu sa väčšina ľudí k tejto predstave neprimerane upína. V digitálnej ére ide o ešte intenzívnejšiu predstavu
Príroda nám pomáha, sociálne siete nie
Výber partnera je ošemetná vec, do ktorej vstupujú tak biologické, ako aj spoločenské a kultúrne vplyvy. Podľa vedcov sa nám príroda snaží výber zjednodušiť a ako vhodného partnera vnímame ľudí, ktorí sú nám podobní.