Svet stále volá po rovnocennom prístupe ku všetkým. Napriek tomu ostávajú problémy ako rozdiely v odmeňovaní mužov a žien (takzvaný gender pay gap) alebo nízke počty žien na vedúcich pozíciách stále aktuálne.
Aktivisti tiež čoraz viac upozorňujú na faktor takzvanej menštruačnej chudoby. Tá sa prejavuje v krajinách, kde si ženy a dievčatá nemôžu dovoliť kúpiť základné hygienické potreby, pričom sa táto prekážka týka aj európskych krajín.
V mnohých prípadoch súvisí najmä s takzvanou tampónovou daňou, ktorá je v niektorých krajinách vysoká, hoci ide o produkty nevyhnutnej potreby. Aj v tejto súvislosti vypracovala spoločnosť MyVoucherCodes výskum, aby našla najlepšie európske krajiny, v ktorých sa ženám oplatí žiť.
Najlepšie je na tom Nemecko

Výskum zahŕňa 40 európskych krajín vrátane Slovenska a analyzoval dvanásť faktorov, ktoré ovplyvňujú životy žien.
Išlo o rozdiely v platoch medzi mužmi a ženami, mieru zamestnanosti žien, počet ženských miliardárok, percento žien, ktoré majú stredoškolské vzdelanie, počet rokov, ktoré majú ženy v danej krajine volebné právo a tiež zastúpenie žien v politických funkciách.
Organizácia analyzovala aj priemernú dĺžku života žien, dĺžku platenej materskej dovolenky, prístup k antikoncepcii a tiež spomínanú výšku dane na hygienické potreby.