V práci s kolegami zvyčajne počas dňa trávime viac času ako doma so svojou rodinou.
Je preto pochopiteľné, že naše sociálne siete sú zvyčajne plné kolegov a kolegýň, spolupracovníkov, s ktorými riešime každodenné pracovné povinnosti, ale aj tých, ktorých občas stretávame v kuchynke.
Kolegovia a sociálne siete sú však niekedy nestabilný a problematický terén a pohybovanie sa v ňom otvára viacero otázok.
Sú teda vzťahy na sociálnych sieťach s kolegami bez rizík? Ako sa zachovať, keď vás o priateľstvo požiada nadriadený a akým príspevkom sa vyhnúť, ak chcete mať korektné vzťahy?
Rozdeľte si siete a zistite, na čo fungujú
Viacerí odborníci na sociálne médiá a pracovné vzťahy sa zhodujú na tom, že nie všetky kontakty musíte mať pod jednou strechou.

Priateľské a rodinné vzťahy, známi z vysokej školy alebo kamaráti z detstva sa pravdepodobne viac hodia na Facebook či Instagram, kým kolegovia, obchodní partneri a zamestnávatelia zas na LinkedIn či na Twitter.
Ak ste rozumným používateľom a vaše sociálne siete nepripomínajú dávne hriechy, nemusíte mať problém.
Magazín Huffington Post, ktorý sa téme rozsiahlo venoval, odporúča, aby ste vždy zvažovali, koho a na ktorú sieť prijmete.
Mať viacero účtov je zároveň spôsob, ako slušne odmietnuť žiadosť od kolegov a nadriadených.
Povedzte im, že Facebook používate výhradne pre komunikáciu s blízkymi, no radi by ste boli v kontakte aj s nimi a ponúknite im ako alternatívu niektorú z konzervatívnych možností.