Máte doma partnera alebo partnerku, ktorí väčšinu času venujú svojej práci? Či už fyzicky alebo v mysli? Alebo ste do svojej práce „zažratí“ obaja a venujete jej viac času ako jeden druhému?
Aj keď udržať takýto vzťah v čo najvyššej kvalite znie niekedy ako takmer neprekonateľná výzva, je to možné.
No udržiavanie rovnováhy medzi súkromím a prácou nemôže byť len vyslovované klišé. Musí ísť o skutočnú životnú filozofiu, ktorej sa budú držať obaja partneri.
Problémom je, že snaha o udržanie takejto rovnováhy skôr zlyháva a nahrádza ju neustály stres z neschopnosti rozdeliť si čas efektívne. To sa môže neskôr odraziť aj na samotnom vzťahu, depresiách a výčitkách.
Byť workoholikom totiž neznamená len presedieť v práci dlhé hodiny, ale myslieť na ňu aj počas toho, ako trávite čas so svojou polovičkou. Keď ste duchom inde, fyzická prítomnosť je nanič.
Ako sa vyhrabať z tohto uponáhľaného a frustrujúceho stavu, aby váš vzťah netrpel?
Kvalita nad kvantitu
Ak nemôžete byť spolu pre pracovné povinnosti tak často, ako by ste chceli alebo ako je to u iných párov vo vašom okolí, spoločný čas trávte predovšetkým čo najkvalitnejšie.

Je pochopiteľné, že po ťažkom dni v práci nie ste vy alebo váš partner schopní vydať zo seba doma pri večeri to najlepšie.
Nie každý večer je príležitosťou na spojenie, netreba sa za to karhať. Cieľom je ustrážiť a šetriť energiou viac, ako časom.
Práve strata energie nad zbytočným dumaním a premýšľaním nad tým, ako sa vám nedarí spoločne zladiť čas, vás pripravuje o sily.
Vyhraďte si však aspoň jeden deň v týždni na to, aby ste trávili čas so svojou polovičkou, napríklad piatok večer alebo si privstaňte a dajte si dvakrát týždenne spoločné raňajky.
Byť zapálený je dobré
Ak žijete s niekým, kto svoju prácu zbožňuje natoľko, že ju za prácu ani nepovažuje, môže to pre vás predstavovať aj benefit.