Spokojnosti v zamestnaní sa venuje množstvo zahraničných, ale aj slovenských prieskumov. Dlhodobo sa ukazuje, že celosvetovo je vo svojej práci nespokojná viac ako polovica zamestnancov a snaha zmeniť prácu je každoročne strategickým rozhodnutím väčšiny Slovákov.
Ak odhliadneme od finančného hľadiska, ktoré je stále rozhodujúcim faktorom spokojnosti či nespokojnosti v práci, nemenej dôležité sú vzťahy na pracovisku a naše osobné nastavenia.
Prečo ľudia najčastejšie trpia v práci a aké dôsledky to môže mať na ich zdravie?
Najhorší sú šéfovia

Menšie, ale aj väčšie prieskumy zhodne ukazujú, že najčastejším dôvodom nespokojnosti v práci je zlý vzťah s nadriadeným.
Špecialistka na manažment a ľudské zdroje, Susan Heathfieldová, pre The Balance Careers uvádza, že zamestnanci zvyčajne trpia preto, že ich šéfovia s nimi nekomunikujú, alebo komunikujú zle.
Ako ďalšie príklady nesprávneho správania nadriadeného uvádza presadzovanie svojich obľúbencov, prejavovanie nedôvery podriadeným a ich neustálu kontrolu. Časté je aj používanie kolektívnej viny, zastrašovanie, šikana či sexuálne obťažovanie na pracovisku.