Dieťa na postieľke. Dieťa na ihrisku. Vysmiate dieťa na prechádzke. Dieťa spinkajúce na matkinej hrudi. Dieťa vzorne konzumujúce zdravé raňajky. Dieťa na besiedke či s medailou zo súťaže.
Obrazy rodičovstva vyzerajú aj takto, no zvyčajne nejde o pravidlo, ktoré by platilo nonstop, čo potvrdí azda každý rodič.
Napriek tomu nie je nič výnimočné, že matky a otcovia sa chcú so svetom podeliť najčastejšie práve o tieto bezproblémové momenty. Dominuje v nich šťastie a spokojnosť, ale často aj ilúzia dokonalosti, ktorá môže ostatných presviedčať, že ide o jediný autentický obraz rodičovstva.
Pre túto aktivitu dokonca vzniklo aj anglické pomenovanie sharenting, ktoré spája slová „share“ a „parenting“, teda „spoločné využívanie“ a „rodičovstvo“.
Sharenting sa však nevyhol kritike – na sociálnych sieťach vraj mnohých otravuje a navyše zobrazuje nerealistickosť.
Najlepšia verzia nášho života je lož

Výskumy potvrdzujú, že o fotografie svojich detí a informácie o nich sa delia na sociálnych sieťach častejšie matky ako otcovia.
Podľa Conversation poskytovanie a vymieňanie snímok na webe vo všeobecnosti súvisí s pocitom pýchy, ale aj so snahou upútať pozornosť či dokonca vystatovať sa. Z menšieho výskumu tiež vyplynulo, že pre matky ide o spôsob, ako udržiavať blízke vzťahy s ľuďmi na sociálnych sieťach.
Takáto demonštrácia dobrého rodičovstva a výchovy však dokáže priniesť niekoľko negatívnych dôsledkov.
Na jednej strane sa môže stať, že keď deti vyrastú, budú mať zásadný problém s tým, čo ich rodičia zverejňovali alebo zverejňujú na sociálnych sieťach.