Každý si zažil rozchod, či už ho inicioval sám alebo ho ním prekvapila druhá strana. A niektorí možno aj premýšľali o tom, aké by bolo vrátiť sa znova k bývalému partnerovi.
Existujú však minimálne dva typy bývalých partnerov a partneriek.
Jedna časť patrí k ľuďom, s ktorými už nechcete mať nič spoločné a v prípade tej druhej neisto dúfate, že s nimi ostanete v kontakte a pri ich menách v telefónnom zozname máte ešte stále „smajlíka“ alebo srdiečko.
A možno vám občas prebleskne hlavou myšlienka, čo by sa stalo, keby ste to skúsili znova.
Napadne to tým, ktorí rozchod nechceli, ale občas aj tým, ktorí si mysleli, že chcú niečo iné a rozchod iniciovali.

Keď s niekým dlhé obdobie žijete a zdieľate vzájomnú lásku, magnetizujúca príťažlivosť vo vás ešte možno drieme aj ďalšie mesiace, niekedy až roky.
Podľa štúdie, ktorú uverejnila zoznamovacia stránka Elite Singles v USA, návrat k bývalému partnerovi nevylučuje až 60 percent opýtaných.
„Vďaka sociálnym sieťam máme možnosť ostať v kontakte a sledovať aktivity svojich bývalých partnerov, čo nás môže motivovať k tomu, aby sme si ostali blízki alebo sa blízkymi opäť stali. Sociálne médiá sú anonymné, prístupné, preto nás myšlienka návratu k bývalým partnerom môže viac priťahovať,“ vysvetľovala sexuologička a vzťahová terapeutka Marlene Wassermanová počas prednášky na TEDx, kde sa venovala nevere vo vzťahu na internete.
Dôvodom na návrat k pôvodnému partnerovi je pre niektorých, jednoducho povedané, aj lenivosť alebo pohodlnosť, no možno aj pragmatizmus.