Už to prestáva byť iba mainstreamový trend mladých ľudí, ktorý sa väčšine môže zdať ako rozmar či odklon od „normálneho“ stravovania. Aj vedci zdôrazňujú, že aby sme nezdevastovali planétu, musíme znížiť spotrebu živočíšnych výrobkov na čele s mäsom.
Iba tak môžeme znížiť aj množstvo emisií, ktoré sa pri jeho výrobe vyprodukujú, prestať narúšať biodiverzitu a tiež dbať o svoje zdravie, na ktoré môže mať zvýšená konzumácia mäsa negatívny vplyv.
Ak ste sa rozhodli, že s mäsom „seknete“ alebo jeho príjem aspoň výrazne obmedzíte, nemali by ste sa do tohto predsavzatia vrhať bez rozmyslu, pretože je pravdepodobné, že zlyháte. Aj na takýto cieľ sa treba pripraviť, aby bol čo najbezbolestnejší pre vás i vaše okolie.
Majte svoje vlastné pravidlá

S cieľom jesť menej mäsa vám pri slabej príprave „hrozia“ okrem podvýživy napríklad aj komplikovanejšie vzťahy s priateľmi a rodinou.
Niekedy sú práve tie faktorom, ktorý človeka odradí. Nikto totiž nechce byť terčom posmechu alebo neustálych otázok či narážok na svoj nový stravovací režim.
Sami tiež môžete mať pocit, že stravovanie bez mäsa je náročné a nezvládate ho. Kľúčom je neklásť si na seba hneď priveľké nároky a nemať prehnané očakávania v zmysle všetko alebo nič. Podstatné je vytvoriť si vlastné pravidlá, pretože svoj stravovací život nemusíte deliť na predtým a potom, teda s mäsom a bez mäsa.
Nerobte si výčitky, ak zlyháte alebo sa nejaká živočíšna potravina na vašom tanieri raz za čas objaví. Čím prísnejšie sa do obmedzovania mäsa pustíte, tým vyššia šanca je, že sa čoskoro vzdáte. Bude sa vám totiž zdať príliš náročné túto extrémnu diétu dodržiavať.