Bol to obrovský škandál. V auguste 2014 hackeri zverejnili stovky fotiek známych celebrít, väčšinou žien, ktoré ukradli z úložiska iCloud spravovaného firmou Apple. Mnohé z nich boli nahé či výrazne sexuálne. Na uniknutých záberoch boli napríklad Jennifer Lawrence, Emma Stone, Kate Upton či Rihanna.
O pár týždňov nato sa únik fotiek zopakoval znova. Do celej veci sa zapojila FBI a začalo sa intenzívne hovoriť o ochrane súkromia a technologickom zabezpečení, no tiež o tom, ako technológie využívať tak, aby nikto nemohol zneužiť osobné a súkromné informácie.
Okrem toho sa však svet dozvedel ešte jednu vec – nahé fotky si robia všetci, aj verejne známe osobnosti. A jasné je aj to, že od ich vyhotovenia je len krôčik k sextingu.
Prečo to robíme

Podľa zahraničných štúdií "sextinguje" asi osem z desiatich mladých ľudí. Znamená to teda, že už niekedy odoslali alebo prijali erotickú správu, prípadne fotografiu či video, alebo to robia pravidelne.
Vo vzťahoch, ale aj mimo nich, ide o formu romantickej komunikácie, ktorú umožnili moderné technológie. Na jednej strane chce osoba vzbudiť záujem a v prípade krátkodobých vzťahov aj rýchlo nájsť cestu k sexuálnej interakcii, na druhej strane však výskumy poukazujú na to, že sexting sa deje najmä v dlhodobých, serióznych partnerstvách.
Psychoterapeutka LeslieBeth Wishová tvrdí, že sexting je účinným spôsobom, ako si navodiť vzrušenie a byť si s partnerom intímne blízki aj bez toho, aby ste sa v tomto správaní museli fyzicky angažovať, prípadne museli byť nahí (ak ide iba o slovný sexting).
Vzájomne tiež môžete prísť na to, čo sa vám páči a čo by ste sa neodvážili vysloviť alebo urobiť tvárou v tvár.