"Som veľmi hrdá na svoje telo. Trvalo to dlho, ale som veľmi spokojná s mojimi veľkými bokmi, skvelými stehnami a bruškom. Vždy som mala veľkosť 12/14 a som s ňou spokojná.
No keď som si skúšala vaše džínsy, bol som naštvaná, rozrušená a frustrovaná. Tieto džínsy rozhodne neboli vyrobené pre ženu, ktorá má veľkosť 14. Prečo je to tak?" napísala v marci tohto roku Rebecca Parkerová otvorený list spoločnosti H&M.
Dvadsaťpäťročnú Britku pobúrilo, že ich oblečenie nezohľadňuje reálne veľkosti žien a dievčat.
Hoci značka predáva tričká s nápismi oslavujúcimi ženskú a dievčenskú silu, svojimi veľkosťami ženy skôr zneisťuje a frustruje.

Aj na základe rozhorčenia mladej ženy švédska spoločnosť zväčšila číslovanie v britských prevádzkach tak, aby k väčšiemu oblečeniu prislúchali menšie čísla.
Nie je to však po prvý raz. Módny priemysel zväčšuje konfekčné veľkosti neustále. Ak teda nosíte veľkosť 38, ide o oveľa väčšie oblečenie, aké bolo pred pár desiatkami rokov.
Aj celebrity sú čoraz väčšie
V roku 2015 publikoval expert na grafy Max Galka blog o náraste obezity v Amerike podložený nelichotivými a znepokojujúcimi tabuľkami. Krátko po tom sa začali médiá a verejnosť o tému číslovania oblečenia zaujímať oveľa viac.
Základná otázka znela, ako je možné, že s masívnym prírastkom hmotnosti zostáva rovnaké číslovanie.
Podľa logiky by sa čoraz obéznejší ľudia nemali vôbec zmestiť do štandardného oblečenia. Odpoveď pochopiteľne spočíva v posúvaní číslovania oblečenia smerom nadol.