Keď Emma Low chystala pre svojho priateľa originálny vianočný darček, netušila, že sa raz stane predmetom jej tvorby a podnikania.
Darčekom bol kvetináč, ktorý zdobilo poprsie vymodelované podľa jej vzoru. Milý, vtipný a trochu erotický darček vyvolal vlnu všeobecného nadšenia a záujem na sociálnych sieťach.
Aj napriek tomu, že jej jediným vzdelaním v oblasti keramiky je niekoľkotýždňový kurz, podarilo sa jej vytvoriť koncept Pot Yer Tits Away Luv, ktorý má desiatky tisíc fanúšikov.
Všetky prsia sú normálne
Jej instagramový účet, ktorý zároveň slúži ako galéria jej diel, má aktuálne viac ako 45-tisíc odberateľov a to aj napriek tomu, že takmer všetky príspevky zobrazujú to isté – kvetináče s prsiami.

Emma vo svojej tvorbe priznáva istú umeleckú naivnosť a nijako sa nesnaží o skutočne realistické zobrazenie jednotlivých prsníkov.
Na druhej strane sú jej kvetináče výbornou ukážkou toho, aké rozmanité môže ženské telo byť.
V tvorbe zobrazuje prsia všetkých tvarov a farieb. Drobné a pevné, ovísajúce, asymetrické, posiate pehami či pigmentovými škvrnami, ale aj tie, po ktorých zostala len jazva. O tom, ako by mali prsia vyzerať má jasno: „Všetky prsia sú k***a normálne.“
Najkrajšie sú vedľa seba
Momentálne vyrába Emma Low keramiku aj priamo na zákazku. Pre Bricks magazine povedala, že ako heterosexuálka v skutočnosti okrem televízie a časopisov nemala príležitosť vidieť veľa reálnych pŕs.
Väčšinou preto modelovala drobné pevné prsia s ružovými bradavkami.
Keď jej však ženy začali posielať fotografie svojich prsníkov, zostala prekvapená z toho, aké rôznorodé môže ľudské telo byť. Vraví, že najradšej má fotografie, na ktorých sú kvetináče usporiadané vedľa seba, pretože práve vtedy je zreteľná jedinečnosť a hmatateľná krása ženského tela.
Sloboda pre bradavky
Podobne ako mnoho iných umelcov, ktorí vo svojej tvorbe zobrazujú ľudské telo a svoje produkty prezentujú na sociálnych sieťach, aj Emma citlivo vníma problém zobrazovania nahoty.
Zapojila sa aj do kampane#freethenipple , ktorá protestuje proti zákazu zobrazovať ženské bradavky, a to aj napriek tomu, že sama s cenzurovaním fotografií problém nemala.
V podmienkach Instagramu sa socha klasifikuje ako umenie a na to sa politika nahoty nevzťahuje. Zároveň tvrdí, že jej práca sa dá len ťažko vnímať ako provokatívna či sexuálna.