Príčesky, parochne a umelo predĺžené vlasy nosia ľudia už tisíce rokov. Poznali ich už v starovekom Egypte, kde bohaté ženy používali pravé vlasy otrokýň, aby zdôraznili svoj status.
Dnes si tento „luxus“ môžu dovoliť mnohé ženy a spoločnosť nadpájanie vlasov nielen akceptuje, ale najmä z nej profituje.
Mnohé produkty, s ktorými si dajú rady skúsené vlasové štylistky, stoja stovky, dokonca tisícky eur. Odborníci radia, že sa na nich neoplatí šetriť, aby vyzerali čo najprirodzenejšie, a aj preto sú najviac populárne najmä príčesky z pravých ľudských vlasov.
Nosia ich celebrity aj „bežné“ ženy, vlasové štúdiá produkujú svoje vlastné značky s parochňami a to, že zákazníčky môžu byť každý deň niekým iným, iba ukazuje, čo všetko si tá-ktorá dáma môže dovoliť.
Indické alebo čínske? Neviete

Práve v oblasti pravých vlasov nastáva problém. To, že človek nenosí iba svoje vlastné, už nie je stigma, no odpoveď na otázku, odkiaľ tieto vlasy pochádzajú, je často veľmi hmlistá až žiadna.
Mnohé pravé kadere sa totiž nezískavajú z etických zdrojov a ženám, ktoré sa svojich prameňov vzdajú, platia priekupníci obyčajnú almužnu.
Aj samotné zákazníčky sa rady nechávajú oklamať. Ich nové vlasy vraj pochádzajú z Indie, Brazílie či Peru (najmä tie tmavé), prípadne z Ruska (svetlejšie vlasy). A hoci môžu na prvý pohľad vyzerať akokoľvek lukratívne, skutočnosť bude zrejme iná.
Dodávateľmi pravých vlasov sú vo veľkom najmä Čína, Vietnam, Ukrajina či Mjanmarsko. Zákazníčka však rozdiel nemá ako spoznať.