Študovali ste chémiu, ako ste sa nakoniec dostali k svadobnému salónu?
Po štúdiu chémie som presedlala na štúdium na VŠMU odbor folklórny tanec. Popri škole som tancovala vo foklórnom súbore Lúčnica, čo ma naučilo veľmi veľa.
Neskôr som pracovala vo veľkých korporátnych firmách na oddeleniach marketingu a PR. Získala som vďaka tomu skúsenosti s organizáciou eventov a spoluprácou s novinármi. K aktuálnemu biznisu som sa dostala prostredníctvom vlastnej svadby.
Vždy som mala rada pekné veci a inklinovala som k móde aj k bytovému dizajnu. V danej chvíli mi však bola bližšia móda a rozhodla aj moja svadba.
Keď som hľadala vlastné šaty, nevedela som ich nájsť. Chcela som si vyskúšať, aké to je mať svadobný salón a dokázať ponúknuť ostatným ženám to, čo som ja nenašla. Vrhla som sa do toho bez akejkoľvek vízie a predstáv, no pomohli mi skúsenosti z marketingu.
Veronika Čermáková
- študovala odbor chémia na strednej škole, no potom začala tancovať vo folklórnom súbore Lúčnica a tak sa dostala aj k štúdiu tanca na VŠMU,
- neskôr pracovala vo firmách ako T-Mobile a Avon na oddeleniach marketingu a PR,
- pred ôsmimi rokmi otvorila v Bratislave svoj prvý svadobný salón Wedding Avenue, na jeseň 2017 otvorila druhú pobočku vo Viedni s názvom Wedding Atelier,
- má dve dcéry, dvojičky a je vydatá.
Svadby sú dnes citlivá téma. Čo si o nich myslíte vy?
Za svadbu som, sama som vydatá. Je to pre mňa dôležité. Dokonca mám veľa neviest, ktoré svadbu nestihnú pred deťmi, majú aktuálne dvoj- až trojročné deti a teraz sa vydávajú.
Zaujímavosťou je, že približne pred dvomi rokmi sa navrátil trend vydaja aj veľmi mladých dievčat. Kedysi to boli skôr tridsiatničky a teraz to opäť začali byť dievčatá okolo veku 25 rokov. Svadba je pre ľudí stále príťažlivá.
Aký majú Slovenky vkus? Vyberajú si určitý typ šiat?
Sú veľmi štýlové, majú dobré postavy a starajú sa o seba, čo nie je v každej krajine bežné. U nás nemáme šaty, ktoré by boli najpožičiavanejšie.
Vždy na jar chodím vyberať do Barcelony kolekcie na ďalší rok a snažím sa, aby boli šaty rôznorodé. Ale v poslednom období prevládali skôr šaty s čipkou a veľké princeznovské sukne.
Minulý aj tento rok prišli do popredia šaty v púdrových farbách, púdrovej ružovej alebo telovej, takzvanej „nude“. Akoby úplne vymizli šaty v ostrej jasnej bielej.

Z doplnkov vždy bol a bude obľúbený závoj, či už hladký alebo čipkový. Trendový je aj boho štýl, no najmä v Amerike. Zariskovali sme a priniesli sme ho aj sem a máme v ponuke šaty v petrolejovej farbe, ružovej, mentolovej. Ale je ich len pár.
Slovenky sú v tom ešte bojazlivé, sú skôr konzervatívne, no často ich k tej striedmosti dotlačia rodinní príslušníci. Ale časom sa to aj u nás rozbehne, možno tak o tri – štyri roky. Je to niečo iné a zaujímavé. Na prehliadkach často vidieť aj overaly, ale zatiaľ sa to veľmi nepredáva.
Extrémom je, keď šaty príliš veľa odkrývajú. Príliš veľa nahoty je jeden zo súčasných trendov, ale veľmi sa mi to nepáči a myslím si, že ani slovenské nevesty k takémuto typu šiat nebudú inklinovať.

A aké sú súčasné nevesty?
Slovenské nevesty musím pochváliť, pretože sú na svoj špeciálny deň veľmi pripravené.
Rovnako aj na výber šiat. Nevesta už aspoň trochu vie, čo chce. Slovenky sú veľmi krásne a sledujú trendy.
Vo Viedni je portfólio zákazníčok o niečo širšie, keďže ide o kozmopolitné mesto. Máme tam Libanonky, Rakúšanky, Maďarky, Slovenky. Rakúsky trh je iný, je väčšou výzvou a zatiaľ sa učíme, ako v ňom fungovať.
Čo znamená prísť na skúšku šiat pripravená?
V prvom rade si ženy pri hľadaní šiat pozerajú náš web a sociálne siete, takže si zisťujú, aká je naša ponuka. Vždy sa ich v salóne pýtame, akú majú o šatách predstavu. Keď je nevesta pripravená, má približnú predstavu o materiáli aj o tvare šiat.