Žena s vyhrnutým rukávom na modrej pracovnej košeli demonštratívne napína svaly na ruke. Vo vlasoch má omotanú červenú šatku s bielymi bodkami. Modré oči s výraznými mihalnicami hľadia priamo na diváka.
Tvár je síce jasne ženská, so zdravou červeňou v lícach, no pôsobí trochu drsne. Žiaden úsmev, len odhodlaný výraz. Nad jej hlavou svieti modrá komixová bublina s textom: We Can Do It! – Dokážeme to!
Zabudnutá fotka
O tom, kto je skutočným predobrazom plagátovej Rosie the Riveter, sa verejnosť dozvedela až v roku 2016. Naomi Parkerová Fraleyová zomrela 20. januára vo veku 96 rokov.

Príbeh ikonického plagátu, ktorý sa v priebehu desaťročí stal symbolom feminizmu a ženskej aktivity, je zároveň umeleckou detektívkou.
Naomi Parker mala v roku 1942 dvadsať rokov, keď sa v dielni na montáž lietadiel v kalifornskom meste Alameda zapierala do sústruhu. Práve tento moment bol zvečnený agentúrnym fotografom a vyšiel bez akéhokoľvek označenia v novinách Oakland Post-Enquirer.
Noami si fotku z novín vystrihla, odložila a ďalších sedemdesiat rokov žila bežný život. Pracovala ako servírka, dvakrát sa vydala a mala jedného syna.
Fenomén Rosie the Riveter
Slávny poster Howarda Millera vznikol ako súčasť propagácie Westinghouseských elektrární a zároveň ako podpora morálky počas 2. svetovej vojny. V čase, kedy muži bojovali, no americký priemysel si nemohol dovoliť výpadok pracovných síl, sa spoločnosť obracala na ženy.