Historka o tom, ako si váš manžel zverejnil status o svojom nezadanom kamarátovi, chcel mu zorganizovať zoznamovaciu grilovačku a nakoniec z toho bola veľká singles párty koluje už dlhšie. Ako došlo k tomu, že vás práve toto nakoplo k organizácii takýchto večierkov?
Najskôr to mal naozaj celé v hlave môj manžel, pretože ľudia, ktorých ten nápad zaujal, patrili najmä do jeho okolia. Ja som k tomu stále bola nedôverčivá. Už som robila všelijaké akcie a oslavy, ale nie pre nezadaných, nesedelo mi to.
Potom ma zobral na akciu Diany Fabiánovej, ktorá tieto večierky už robila a bolo to veľmi príjemné. Najskôr sme to chceli organizovať spolu s ňou, ale v čase, kedy sme to začali riešiť, bola odcestovaná.
Manžel tak do mňa štuchal, nech do toho idem, a tak sme sa dali dokopy s Radom Tomekom z Nu Spirit Clubu v Bratislave, ktorý súhlasil, že to bude uňho. Vtedy to všetko zapadalo, videla som, že sa to dá a okolo mňa je strašne veľa single ľudí, tak aspoň pre tých kamošov by sme to mohli skúsiť.
Nebrala Diana Fabiánová túto iniciatívu ako konkurenciu?
Mali sme od nej požehnanie a robili sme to s jej vedomím. Možno je už teraz viditeľné, ako sa líšime. Diana sa zameriava na speed datingy, sú tam kupliarky, je tam silnejšia motivácia ľudí zoznamovať. My sme to urobili v štýle, že vytvárame iba priestor a stále je to iba párty, kde sa hrá klubová hudba, skôr pre tridsiatnikov a menej pre kategóriu 45 a vyššie.
Snažíme sa zamerať na ľudí našej vekovej kategórie a nerobíme si dodatočne nejaké zárezy, koľko z nich sa zoznámilo. Ani nám o to nejde. Aj naše hry sú skôr zábavné, než že by sme ľudí párikovali alebo dostávali na pódium. Diana sa však naozaj zameriava na zoznamovanie párov, my na spoznávanie nových ľudí.
Hana Poliačiková (34)
Je organizátorkou zoznamovacích večierkov Tešíma singles párty. Pracuje tiež v oblasti marketingu, má vlastnú firmu zaoberajúcu sa marketingom na kľúč a ako konateľka sa venuje aj Akadémii kritického myslenia. Jej manželom je poslanec Martin Poliačik. Má dve deti, žije v Bratislave.
Čo ešte robíte po svojom?
So psychológom sme dali dokopy zážitkové hry určené pre dospelých, teraz chystáme kasíno a vždy je tam nejaká dobročinná vec. Je to príjemne vyskladané. Tým večerom môžete pretancovať, môžete ho prestáť.
Nikto nikoho do ničoho netlačí, sú tam síce dobrovoľníci ako socializační katalyzátori, ktorí vás vedia k niečomu naviesť, ale zároveň ak chcete, máte svoj priestor a môžete celý večer pri bare popíjať. Párty sa vždy naplní okolo ôsmej až deviatej a po polnoci už je veľmi milé sledovať, ako sú ľudia v párikoch alebo v skupinkách, prípadne keď dvaja ľudia odchádzajú preč taxíkom.
Nedávajú vám spätnú väzbu, ako to s nimi dopadlo?
Nepýtam sa na to. Pýtam si ju skôr na to, ako sa im páčilo, ako by párty charakterizovali jednou vetou, čo by zlepšili a zaujíma ma ich názor na obsah. Samozrejme máme okrajové informácie, že sa niektorí ľudia dali dokopy, ale skutočne to pre mňa nie je prvoradá informácia.
Spomínali ste cieľovú skupinu, pre ktorú sú večierky určené. Selektujete to prísne alebo sa môže stať, že prídu aj ľudia mimo skupiny tridsať plus?
Jasné, že chodia. Na začiatku to bolo úplne neriadené, takže tam bola veľmi široká masa, a preto sa aj ťažko vyberala hudba, aby si mohli všetci zatancovať. Napriek tomu, že som sa na to najprv dívala veľmi voľne, že môže prísť hocikto, teraz sa snažím tých ľudí nasmerovať od 25 do 45 rokov. Im vieme vyhovieť v rámci hudby a programu.
Predpokladám, že je väčší záujem zo strany žien.
Strážime to, aby to bolo päťdesiat na päťdesiat. Ide o to, že ženy sa hlásia v skupinkách a rýchlejšie naplnia stav počtu žien, a muži sa hlásia po jednom. Aj teraz už máme stopnutú kampaň nasmerovanú na ženy a už komunikujeme iba k mužom, aby sme to prirodzene doplnili.

Aká je kapacita, ktorú chcete dodržať?
Prvá akcia nás veľmi prekvapila, prišlo 650 ľudí a nebolo to veľmi príjemné. Boli veľmi dlhé rady a boli sme „namačkaní“. Takže teraz sa snažíme to číslo zastaviť na 400 ľuďoch.
Čím to podľa vás je, že dnešná generácia tridsiatnikov je chronicky nezadaná, má problém nájsť si partnera či nových priateľov?