Aj v súčasnej modernej spoločnosti cítia ženy potrebu upozorniť na nerovnosť pohlaví. Kedysi to boli sufražetky, ktoré chceli dosiahnuť rovnosť pohlaví a bojovali za volebné právo.
Za jeden z najväčších ženských protestov sa považuje protest z roku 1978, ktorý sa konal vo Washingtone a organizovala ho Národná ženská organizácia.
Jeho cieľom bolo predĺžiť termín ratifikácie dodatku o všeobecnej rovnoprávnosti žien v ústave a tak do ulíc vyhnal vyše 100 000 protestujúcich.
V roku 1989 sa ženy znova postavili do ulíc Washingtonu. Bojovali za právo ženy na potrat a aj všeobecné ženské práva. Počet protestujúcich dosiahol pol milióna.

V sobotu, 21, januára 2017 sa ženské hlasy, ale aj hlasy mužov, partnerov, príbuzných a priateľov vrátili do hlavného mesta USA.
V ružových čiapkach, tričkách a s rôznymi nápismi v rukách sa ženy aj muži prechádzali v niekoľkých amerických mestách a zo solidarity sa k podujatiu Women´s March pridali aj ďalšie skupiny ľudí po celom svete.
Akcia bola založená na Facebooku. Bola prirodzeným následkom inaugurácie Donalda Trumpa za prezidenta, ktorý je od piatka oficiálne najvyšším predstaviteľom americkej vlády.
Tento fakt vzbudil v mnohých ľuďoch obavy, najmä žien, na ktorých adresu sa niekoľkokrát neúctivo vyjadril. Protestom tak organizátori, účinkujúci aj protestujúci naznačili, že sa nenechajú zastrašiť či zraniť.
V rukách niesli tabule s rôznymi nápismi, napríklad "Aj keď je malá, jej hlas je mocný", "Nie rasizmu, nie Trumpovi",
Základnými princípmi podujatia, ako sa spomína na oficiálnej stránke, je úplné odstránenie násilia, práca s komunitou a pre ňu, odmietanie násilia na duši aj tele a prijatie úlohy „trpiteľov“ pre dobro veci.
Všetci a všade, aj známe ženy
Podujatia sa podľa údajov na Facebooku zúčastnilo približne 230 000 protestujúcich. Nešlo však len o pochod vo Washingtone.
Na protestný pochod sa vydali ľudia aj v Los Angeles, Chicagu, New Yorku, Filadelfie, Paríži, Berlíne, Londýne, Manile, Madride, Lisabone, Buenos Aires, Sydney, ba dokonca aj v Prahe. Malo ich byť po celom svete viac ako 600.
Pochod tak prehlušil chaos okolo inaugurácie nového amerického prezidenta a upozornil tak na dôležitejšie veci a potrebu neustálej jednoty, ktorú mnoho sociálnych skupín nepociťuje ani v modernej spoločnosti.
Svoju účasť na pochode oznámili na sociálnych sieťach aj známe ženy z rôznych odvetví šoubiznisu.
Zúčastnili sa ho fitness trénerka Jillian Michael, herečky Jane Fonda, Jessica Chastain, Kate Hudson, Kristen Stewart, Jessica Biel, America Ferera, Miley Cyrus, Charlize Theron, Madonna, Emma Watson, Cher, Amy Schumer, Chloe Grace Moretz či Alicia Keys.