Londýn, Miláno, Paríž, New York, vo všetkých týchto mestách v januári prebiehali módne prehliadky, ktoré predstavili pánske kolekcie na druhú časť roka 2017, teda na sezónu jeseň/zima. Všetky dizajnérske kolekcie mali jeden spoločný prvok - využívali farby.
Či už ide o športovú módu, elegantnú až slávnostnú alebo oblečenie na bežné nosenie, návrhári chcú aj mužov naučiť väčšej pestrosti v šatníku. Jednotlivé kolekcie vyzneli tak, akoby dizajnérov už unudila klasika v podobe čiernej farby a chceli sa jej zbaviť.
Muži sa vôbec nemusia báť žltej, ružovej, červenej či zelenej. Medzi jednotlivými kolekciami sa našli dokonale nositeľné kúsky, módne domy však opäť v niektorých prípadoch popustili uzdu fantázii a vytvorili aj návrhy, ktoré boli skôr umeleckými dielami a "úletmi".
Farebné obleky
Na farebnosti postavili svoje kolekcie známi dizajnéri a módne domy ako Nick Graham, Paul Smith, Lanvin, Dries Van Noten, Valentino, Fendi, Versace či Marni.
Nick Graham chcel dokázať, že elegancia dokáže pôsobiť seriózne, aj keď na večierok neprídete v čiernom saku.
Využil červenú, fialovú, striebornú a najmä lesklé materiály. Ako modelov využil mužov rôzneho veku, vzrastu, farby pleti, aby zdôraznil, že odvaha v móde pristane každému pánovi.
Značka Lanvin stavila najmä na zemité tóny, béžové saká a nohavice aj ležérnosť. Módu na denné nosenie v pestrých farbách na módnych prehliadkach predstavili Valentino, Dries Van Noten či Versace.

Vrstvenie
Podobne ako v dámskej móde, aj pánom odporúčajú svetoví návrhári prostredníctvom nových kolekcií využívanie viacerých vrstiev oblečenia. Na jeseň a zimu, keď je ovzdušie chladnejšie je aj z praktických dôvodov lepšie obliecť si toho viac a v prípade nutnosti z vrstiev odoberať.
Svojskú mladistvú kolekciu predstavila značka Sankuanz, rovnako svieža bola kolekcia značky DSquared2 alebo Balmain.
Svoju tvorbu omladil aj módny dom Louis Vuitton, ktorý ešte pred prehliadkou začiatkom roka na sociálnych sieťach naznačil spoluprácu s newyorskou značkou Supreme, ktorá sa vyznačuje výraznými nápismi na oblečení. Nápis "Supreme" bol viditeľný najmä na športových taškách a pánskych kabelkách.

Svetová klasika
Módny dom Christian Dior patril asi k jedným z mála, ktoré ladili svoju kolekciu do čiernej farby. Priniesli módu pre moderného muža dneška a čisté línie. Ako sa nosí nenútené pohodlie predviedli modeli pod patronátom Giorgia Armaniho.
Dolce & Gabbana zas svoju pánsku kolekciu postavili, rovnako ako u dám, na kontraste čiernej a teplých farieb ako žltá či červená, výrazných potlačiach, ktoré dominovali outfitom a mäkkých pohodlných materiáloch.

Umelecké absurdity
Módne prehliadky sú pre mnohých dizajnérov nielen príležitosťou ukázať kúsky z kolekcii, ktoré sú dostupné na bežné nosenie, ale aj výtvory, ktoré sa považujú skôr za umenie.
Niektorí návrhári sa "vybláznili" aj počas januárov módnych týždňov. Jednou z najzvláštnejších pánskych kolekcií bola kolekcia malajzijského dizajnéra Moto Guo, ktorý na prehliadkové mólo priniesol akýsi detský mužský svet a obliekol modelov do extravagantných kúskov s ešte abstraktnejšími doplnkami.

Detské motívy boli vyšité na svetroch a nohaviciach, čo malo publikum preniesť do akéhosi sna z čias detstva. Značka Etro zas predstavila kolekciu s krátkymi nohavicami v štýle škótskych sukní a potlačami s motívmi prírody.
Za najumeleckejšiu sa však dá považovať kolekcia Thoma Brownea. Symbol typického muža-belocha, sivý oblek, chcel vytrhnúť z konformity.
Veď čo môže byť viac bežné, klasické a nudné? A tak sivé obleky pretransformoval na umenie a niečo, čo môže dokonca šokovať. Modelov navliekol do nadrozmerných "náčrtov".