Politické preferencie sú neraz kameňom úrazu v medziľudských vzťahoch a inak to nie je ani vo Veľkej Británii, ktorá si v minuloročnom referende odhlasovala vystúpenie z EÚ.
Voľba však napomohla k vzniku rozkolov, ktoré nastali aj medzi partnermi, píše denník The Independent.
Odvoláva sa na informácie spoločnosti Relate, ktorá združuje terapeutov a vzťahových poradcov. Približne pätina z ich tristo členov sa vraj počas minulého roka okrem problémov s komunikáciou, sexuálnych ťažkostí a nevery stretla aj s klientmi, ktorí mali hádky pre Brexit.
Terapeut Gurpreet Singh uviedol, že rozhodnutie v referende mohlo spôsobiť úzkosť a neistotu ohľadom budúcnosti, čo následne spôsobovalo stres vo vzťahoch.
„Podľa mojej skúsenosti nebol Brexit hlavný dôvod, prečo páry navštevovali terapeutické sedenia, no vytiahli počas nich aj túto tému. Brexit prilial v mnohých prípadoch iba olej do ohňa – ľudia napríklad hovorili, že to, ako ich partner volil v referende, je iba ukážkou, ako ich nikdy nepočúva, ako si necení ich názor alebo si vždy chce robiť všetko po svojom,“ vyjadril sa Singh.

Nejde však o prvý prípad, keď sa téma Brexitu preniesla aj do problémov vo vzťahoch. Ešte v novembri minulého roka tlmočil denník The Guardian stanovisko organizácie Resolution, ktorá zastupuje odborníkov na rodinné právo z celej krajiny. Tá uviedla, že Brexit prispieva k tlaku na dvojice, ktoré sú na pokraji rozvodu.
Predstaviteľ firmy Nigel Shepherd vtedy povedal: „Stretli sme sa v tejto krajine s mnohými vzťahmi, ktoré sa rúcajú, pretože jeden z páru hlasoval v referende inak, ako ten druhý. Pri Brexite išlo o veľmi rozvratnú kampaň. Niektoré páry posunula za hranicu a bola to posledná kvapka, ktorá ich presvedčila, že sú ako pár nekompatibilní.”