Skrášľovacie rituály, používanie make-upu, maskary, rúžu a iných „beauty“ doplnkov je pre mnohé ženy neodmysliteľné. Ak však nie ste vizážistka – profesionálka, možno ani nemusíte vedieť, že niektoré veci robíte nesprávne.
Každodenné používanie vodeodolnej riasenky
Po vodeodolnej maskare zvyčajne siahame v lete, keď chceme mať neodolateľné riasy aj na kúpalisku alebo sa viac potíme. Väčšinou však nie je zdravé nosiť ju pravidelne a často. Takáto riasenka totiž naše mihalnice vysušuje a keďže je aj náročnejšie ju z nich dostať dolu, počas odličovacieho procesu môžete zbytočne prísť o niekoľko z nich.

Podkladová báza na celej tvári
Podkladová báza zjednocuje pleť a už podľa názvu môžeme odvodiť, že vytvára základ pre make-up. Nie je však potrebné nanášať ju kompletne na celú tvár, pokiaľ nemáte na daných miestach škvrny alebo veľké rozdiely vo farbe pleti. Môžete totiž vyzerať, akoby ste mali na tvári masku. Podkladovú bázu nanášajte iba na problémovú T-zónu, okolo nosa a pod očami.
Porovnávanie farieb na chrbte ruky
Robíme to s rúžmi, s korektormi či make-upmi. V niektorých prípadoch však logika nepustí a skúšať si na ruke farbu niečoho, čo budeme nosiť na tvári, naozaj nie je najlepší nápad. Farba kože na našich rukách sa totiž často líši od farby tváre. Obe časti tela sú tiež vystavené rôznemu množstvu slnečného žiarenia a teda môžu byť rôzne opálené. Na dokonalú zhodu farby make-upu, podkladovej bázy či korektora ju treba skúšať na tvári, napríklad na brade.

Vtláčanie kefky na maskaru do prázdnej tuby
Nejedna z nás sa snaží z takmer prázdnej tuby na maskaru vydolovať aj to posledné. Týmto spôsobom však do nej v prvom rade pumpujeme vzduch, ktorý jej obsah vysušuje. Samotná maskara tak potom naším riasám nedodá správny efekt – nanášanie ide len horko-ťažko a výsledkom sú zlepené riasy.
Aplikovanie make-upu pri zlom svetle
Ak chcete, aby vaša tvár vyzerala čo najprirodzenejšie a nikto nevidel chyby po nanášaní make-upu, robte svoj skrášľovací rituál na prirodzenom svetle, ideálne pri okne. Môže sa totiž stať, že pri príliš slabom osvetlení to s nanášaním preženiete a neuvedomíte si niektoré farebné nedostatky.
Nečistenie štetcov
Čistenie štetcov na nanášanie make-upu by malo patriť k pravidelným rituálom rovnako ako líčenie. Sú totiž miestom, ktoré obľubujú baktérie, no tento „očistný“ proces sa nám často robiť nechce. Dôsledkom môžu byť vyrážky alebo zle nanesený make-up, nehovoriac o pomiešaných farbách na štetinkách.

Spánok s make-upom
To, že spať s líčením nie je správne, vie azda každá z nás. Je nám jasné, že pleti takáto záťaž v noci nerobí dobre, čo sa môže prejaviť napríklad vyhádzaním. Zároveň však spánok s make-upom spôsobuje aj to, že vaša pokožka bude vyzerať staršie. Čiastočky make-upu sa usádzajú v póroch a rozširujú ich, čo spôsobuje starnutie a drsný povrch pokožky. Rozšírených pórov, ktoré sú estetickým, ale aj zdravotným problémov, sa človek neskôr zbavuje iba ťažko.