V roku 2005 ju napadol vlastný pes a po jeho útoku prišla o ústa a nos, no prežila. Zachránili ju lekári z tímu renomovaného profesora Bernarda Devauchella, keď jej v rámci 15-hodinovej operácie transplantovali časť tváre z tkaniva darkyne.
Francúzsky denník Le Figaro však v utorok prišiel s informáciou, že Isabelle Dinoire zomrela vo veku 49 rokov v apríli tohto roka po boji s rakovinou. So svojou novou tvárou žila jedenásť rokov. Informáciu potvrdili aj lekári, ktorí jej úmrtie nechceli zverejniť skôr, aby ochránili súkromie jej rodiny.
Denník napísal, že Isabellino telo začalo minulý rok odmietať implantát a čiastočne stratila schopnosť hýbať perami. Lieky, ktorými mala túto reakciu tela potlačiť, jej spôsobili náchylnosť na nádorové ochorenie a to napokon aj viedlo k jej smrti.

Chcela sa zabiť, zasiahol pes
Isabelle Dinoire mesiace po transplantácii priblížila celý incident, ktorý k nešťastiu viedol. Francúzka si vzala veľké množstvo tabletiek na spanie v snahe predávkovať sa. Keď sa zobudila a po neúspešnom pokuse o samovraždu si išla zapáliť cigaretu, všimla si krv a prítomnosť labradora. Svoje zranenia objavila, až keď sa pozrela do zrkadla.
Niekoľko mesiacov pred operáciou vyzerala podľa vlastných slov ako monštrum, pretože nemala ústa a mala odhalené zuby, ďasná a chýbala jej aj časť nosa. Údajne však necítila nenávisť voči svojmu psovi, ktorý sa ju vraj len snažil zachrániť, keď sa dlho nepreberala.
Darkyňou bola samovrahyňa
Britské médiá v čase po transplantácii prišli s informáciou, že Isabelle darovala jej novú tvár žena, ktorá spáchala samovraždu. „Je zvláštne vedieť, že ma zachránila. Že to bol niekto, kto chcel zomrieť, tak ako ja,“ povedala Isabelle.
V roku 2009 pre BBC uviedla, že keď sa na seba pozrie do zrkadla, vidí kombináciu seba a jej darkyne, no je vďačná, že jej zachránila život. Svoju novú tvár opisovala ako „magický dar.“

Transplantované tváre po celom svete
Podľa denníka The Guardian prebehlo celosvetovo od roku 2005 viac než tridsať úspešných transplantácií v oblasti tváre.
V USA absolvovala prvú takúto operáciu Connie Club v roku 2008 po tom, ako ju jej manžel strelil do tváre. O dva roky neskôr sa konala prvá celotvárová transplantácia v Španielsku, taktiež po nehode so zbraňou.
V roku 2011 transplantovali 25-ročnému Texasanovi nové pery, pokožku, svaly, nervy a nos. Operáciu podporila americká armáda, pretože chcela touto procedúrou pomôcť vojakom, ktorí utrpeli zranenia tváre.