Steve McQueen
V časoch svojej najväčšej slávy, ale aj na začiatku kariéry Steve v sebe ani raz nezaprel rebela. Stal sa obľúbeným antihrdinom Hollywoodu nielen vďaka hereckým výkonom vo filmoch ako Aféra Thomasa Crowna, Sedem statočných či Veľký útek, ale aj svojmu štýlu.
Nedbalý gentleman jazdil na motorkách, športových autách, oženil sa s Ali MacGrawovou, nosil chino nohavice ako nikto iný a jeho typickým znakom boli slnečné okuliare typu Persol.
Tie boli jeho najjasnejším poznávacím znamením a podľa neho ich začali nosiť aj ďalší celebritní muži ako Orlando Bloom, Ryan Gosling, Pierce Brosnan či Joaquin Phoenix.
Všetko, čo si dal na seba, vždy dokonale sedelo jeho osobnosti, no preferoval najmä športový a ležérny štýl, ktorý je obľúbený aj dnes.
Jean-Paul Belmondo
K elegánom svojej doby patril aj šarmantný Francúz, ktorý mal v kútiku úst vždy cigaretu, no napriek tomu takmer nefajčil. Imidž hrdinu a idola si zabezpečil postavami šarmantných záletníkov, ktorými sa inšpirovali mnohí muži tej doby.
Belmondo sa počas svojho života preslávil veľkou zbierkou klobúkov, cigaretou ležérne visiacou na pere a perfektným výberom košieľ a sák.
Alain Delon
Svetríky, košele a cigarety akosi patrili k francúzskemu hviezdnemu štýlu šesťdesiatych rokov, v ktorých Alain Delon zažíval časy najväčšej slávy.
Aj keď sa v tej dobe povrávalo, že Alain je príliš egocentrický, herecký talent a zmysel pre módu mu nemohol nikto uprieť. Plynulo hovoril po anglicky a bolo jedno, či má na sebe košeľu s rozopnutými vrchnými gombíkmi alebo úzke sako s vestou.
Svoje outfity vždy obohatil malým detailom, vďaka ktorému dokázal vystúpiť z davu. Kravaty mal rád úzke, vždy nosil zapnutý jeden gombík na saku, vlasy "rozcuchané" a golier na košeli či kabáte mierne zdvihnutý.
Jeho meno je synonymom francúzskeho šarmu a prepožičala si ho aj slovenská značka pánskych oblekov.
Bob Dylan
Spevák sa počas svojej viac ako päťdesiatročnej kariéry stal kultúrnou, ale aj módnou ikonou. V oblečení stavil na jednoduchosť. Jeho poznávacím znamením bola čierna bunda, ktorú občas vystriedal čiernou košeľou. Kombinoval tiež rôzne vzory.
Dokázal zladiť dokopy bodky s pásikmi a dnes by s takýmto štýlom trhal najvyššie pozície módnych rebríčkov.
Aj keď je Američan, ide z neho čosi britské. Zároveň má v sebe niečo z amerického kovboja. Jednoznačne ukázal svetu, koľko málo stačí, aby bol váš štýl vyšperkovaný a oblečenie sedelo tak, ako má.
James Dean
James Dean bol majstrom v tom, ako vyzerať dobre aj bez toho, aby ste sa snažili. Aspoň to tak pôsobilo. Jeho bezstarostný štýl dnes preberajú herci ako Robert Pattinson či James Franco.
Jeho ikonický štýl tvorili džínsy, biele tričko, kožená bunda často len letmo prehodená cez jedno rameno a, samozrejme, slnečné okuliare.
Aj keď hral len v troch filmoch, stal sa hviezdou, synonymom rebélie a veľkým vzorom v móde mladých ľudí.
John Travolta
"Look" Jamesa Deana si čiastočne prepožičal aj herec John Travolta v muzikále Pomáda. No v momente, keď si zahral vo filme Horúčka sobotňajšej noci, prevrátil svet kultúry a módy naruby.
Čierna košeľa s výrazným golierom, biele sako, s ktorou ladila vesta a zvonové biele nohavice vytvorili nezabudnuteľný ikonický look.
Tento štýl mal nádych gangsterstva, bol inšpirovaný mafiou z tridsiatych rokov s prímesou disco glamouru. Travoltov vzhľad reprezentoval éru tanečnej módy osemdesiatych rokov.
Cary Grant
Slávny herec je hlavnou postavou zlatej éry Hollywoodu. Počas svojej kariéry v rokoch 1933 až 1966 si zahral v 72 filmoch.
Bol známy svojim šarmantným vystupovaním, jednoliatym, klasickým a trochu záhadným vzhľadom. Aj ostatní muži nosili obleky. No na Carym Grantovi vyzerali akosi inak. Pôsobili ako jeho súčasť, jeho koža.
Johnny Depp
Aj keď sa stal módnou ikonou, nikdy nepôsobil, že sa o to snaží a že by mal nejaký výnimočný zmysel pre módu. Johnny Depp je skôr muž, ktorý sa jednoducho oblečie do toho, čo sa mu páči. A ostatným to začne dávať zmysel.
Výrazne trčí zo svojej generácie hercov, má rád množstvo doplnkov, klobúky, biele tričká, vesty, slnečné okuliare, denim aj nadrozmerné oblečenie. Najmä v deväťdesiatych rokoch bol pre mnohých mladých mužov módnou inšpiráciou.
David Bowie
Excentrický spevák dokázal, že ak chcete byť rockovou hviezdou, nemusíte si na seba navliecť len vybíjané opasky a kožené čierne bundy.
Štýl rockera posunul na vyšší, niekedy takmer nedosiahnuteľný level, ktorý snáď sedel len jemu.
Farebné kostýmy a líčenie v štýle Ziggy Stardust menil v súkromí za perfektne vyžehlenú bielu košeľu zapnutú až ku krku a úzke sako. Inšpiroval nielen svojich fanúšikov, ale aj módnych návrhárov.
Jeho štýl do svojej kolekcie pretransformoval v roku 2012 napríklad Jean Paul Gaultier.

Michael Jackson
V osemdesiatych rokoch nosili v amerických uliciach takmer všetci červené kožené nohavice a bundy ako Michael Jackson vo svojom klipe Thriller.
Ak sa niekedy oblečiete do čiernych nohavíc, saka, bielej košele, čiernych topánok a k tomu si dáte biele ponožky a čierny klobúk, automaticky vyvoláte dojem, že chcete napodobniť zosnulú spevácku legendu.
Táto kombinácia sa preňho stala typická spolu s prepracovanými "rytierskymi" kostýmami a kabátikmi.