SME

Ako majú vyzerať vlasy v roku 2016? Tu je päť najväčších trendov

Prirodzenosť je vaša najjednoduchšia a najkrajšia ozdoba hlavy.

(Zdroj: SITA)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rozpustené vlasy a vlny

Aktuálne trendy roka 2016 nadväzujú na tie minuloročné. Základným prvkom tohtoročných účesov je uvoľnenosť. „Dnes sa nosí všetko free.

Celkový styling sa tvári akoby sme práve vyliezli z postele, alebo si nechali vlasy vysušiť len tak na vzduchu. Móda vlasov je dnes veľmi naturálna, vlnitá, strapatá, vzdušná, čo najprirodzenejšia...nazývam to Amálkovský štýl,“ hovorí kozmetička Barbora Gráčová zo salóna krásy BASHI Studio.

Jar a leto prajú rozmarným kučerám a vlnám, ktoré vyzerajú akoby ste im nevenovali príliš veľa pozornosti, no sú maximálne ženské.

SkryťVypnúť reklamu

Tento vzhľad „plážových vĺn“ zvládnete aj bez mora a piesku za chrbtom. Jemné vlny docielite napríklad pomocou pár ťahov so žehličkou na vlasy.

LOB

Skratka z angličtiny pochádza zo spojenia slov „long bob“. „Vlasy tak po plecia a takzvaný LOB sú stále veľmi prirodzeným a variabilným štýlom,“ potvrdzuje aktuálnosť lobu Barbora Gráčová.

Tento praktický, tvarovateľný, hravý a zároveň sexy účes si obľúbili rôzne blogerky aj celebrity ako Kate Hudsonová, Emilia Clarková či Khloé Kardashianová.

Vo svete vlasového stylingu zažil boom už minulý rok. Ak ho nosíte aj vy a chcete ho túto sezónu niečím osviežiť, pridajte ofinu.

Ombré melír

Je skvelým doplnkom k trendovému lobu alebo plážovým vlnám. „V móde je veľmi prirodzený jemný melír Ombré, “akoby nič” len tak od slniečka vytiahnuté vlasy a od mora vyfúkané,“ radí odborníčka.

SkryťVypnúť reklamu

Ombré melír obľubuje Celeste Buckingham, Halle Berry, Jessica Alba, Olivia Wilde, Dakota Johnsonová či Drew Barrymorová. Svetoví stylisti však upozorňujú na malú zmenu.

Z Ombré štýlu sa vyvinul tento rok Sombré štýl, ktorý je takmer totožný so svojim predchodcom, no o niečo jemnejší.

Z tmavších odtieňov prechádzajú vlasy do svetlejších plynulejšie, hranica medzi nimi nie je taká jasná ako v Ombré. Príkladom je herečka Lily Jamesová.

Vrkoče

Vrkoče sú ďalším vlasovým prvkom, ktorý snáď ani nevyjde z módy. No nemusí predstavovať len účesy pre malé dievčatká a mladé tínedžerky. Vrkoče sú v súčasnosti čoraz elegantnejšie.

„Nosia sa zapletané, prepletané, rôzne druhy vrkočov spustené na ramenách, alebo zapletené pozdĺž tváre, prípadne v zadnej časti do rôznych drdolov.

SkryťVypnúť reklamu

Loading

...

Nízke copy

Najjednoduchší trend, aký sa mohol ženskému svetu pošťastiť. Ak chcete vyzerať sofistikovane pri čo najmenšej námahe, nízky cop je ideálnou voľbou.

Stále aktuálne sú však aj konské chvosty, ale aj ich obmeny. Nízky cop si môžete zviazať jednou gumičkou a nechať vlasy voľne visieť.

Ak však chcete byť originálne a máte dlhšie vlasy, pridajte pár gumičiek navyše a rozdeľte vlasy do niekoľkých prameňov alebo na niekoľko častí po dĺžke ako to urobila napríklad Kendall Jennerová.

 

Vlasy

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Najčítanejšie na SME Žena

Komerčné články

  1. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  2. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna
  3. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí
  4. Plaťte, šetrite, investujte moderne – prehľadne a na pár ťuknutí
  5. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd
  6. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným
  7. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  8. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  1. Sovy chránia lesy: LESY SR hlásia úspech s vtáčími búdkami
  2. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí
  3. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  4. Šaca v Lige majstrov futbalovej medicíny
  5. Nové PLANEO už aj v Prešove! Zľava 10 % na všetko a mega tombola
  6. Nová predajňa PLANEO v Spišskej Novej Vsi
  7. Nové Planeo v Košiciach
  8. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna
  1. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 9 553
  2. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 5 952
  3. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 5 619
  4. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 5 379
  5. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke 3 948
  6. Dá sa na Slovensku zbohatnúť poctivo? 3 649
  7. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd 3 394
  8. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna 3 194
SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Krásna pleť je vecou rutiny.


redakcia SME ženy

Elektronika, kozmetika, lego aj rodinný vstup do zábavného parku.


redakcia SME ženy
Lucia Varholy je mamou dvoch detí, jej mladší syn Daniel sa narodil predčasne a má vrodené genetické ochorenie

Lucia Varholy otvorene hovorí o psychickom zdraví rodičov detí so znevýhodnením.


2
Architekt Zoran Samoľ študoval i praxoval v Lyone.

Radí klientom aj pri kúpe bytu. Architekt si dokáže predstaviť, čo všetko by sa s bytom dalo urobiť.


reklama
  1. Tomáš Mikloško: 11 vecí, ktoré ničia naše vzťahy – a ako to zmeniť
  2. Tomáš Mikloško: Ako (ne)cítiť svoje emócie
  3. Zuzana Pelaez: O plakaní, čakaní a platení alias o slovenskom, britskom a kolumbijskom zdravotníctve.
  4. Zdravotní Klauni: Posledná klauniáda pre Lenku
  5. Ján Karas: Keď moc nemá tvár: Prebudenie tých, ktorí mlčia na hrane autority a toxického riadenia
  6. Gabriela Sabolová: Ako Aničke takmer zakázali riadiť auto
  7. Liga za ľudské práva: Adriana Mesochoritisová: Dobre mienené rady môžu byť pre ženy v násilných vzťahoch nebezpečné
  8. Matúš Radusovsky: Rôzne druhy medu a ich benefity
  1. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 41 281
  2. Rado Surovka: Judáš vstal z mŕtvych a podal ruku Ficovi 13 063
  3. Michaela Witters: Dievčatko v škôlke neprehovorilo sedem mesiacov ani slovo. Nakoniec jej pomohlo toto... 7 945
  4. Otilia Horrocks: Keď sa p. redaktorka Benedikovičová opýtala premiéra Roberta Fica na PPA haciendy... /plus video/ 5 849
  5. Věra Tepličková: Šok v Levoči 5 281
  6. Radko Mačuha: Teleráno na ministerstve kultúry? 4 590
  7. Tomáš Mikloško: Toxické peklo: Ako rozpoznať narcistu a jeho obeť 4 475
  8. Otilia Horrocks: Demokrati pod paľbou... trestné oznámenia a fyzická inzultácia 4 273
  1. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
  2. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)
  3. Marcel Rebro: Fico a jeho banda si kupujú za naše peniaze haciendy, Slováci posielajú drony obrancom Ukrajiny
  4. Věra Tepličková: Šok v Levoči
  5. Tupou Ceruzou: Kamarát Viktor
  6. Radko Mačuha: Aj Európa má svoju suverénnu politiku.
  7. Marian Nanias: Jadrová energia - Tomu sa hovorí viera a dôvera...
  8. Tupou Ceruzou: Žiačik
SkryťZatvoriť reklamu